Fogadjunk te sem szereted, ha sérülten érkezik meg a csomagod, vagy ha az általad feladott belföldi vagy külföldi csomag eltűnik vagy nem érkezik meg időben a címzetthez. Sajnos sokszor nem is a futárcég, hanem a saját figyelmetlenségünk áll a hiba mögött. A leggyakoribb hiba, amit máig sokan elkövetnek a csomagfeladás előtt, a nem megfelelő csomagolás. Szerencsére egy kis plusz felkészültséggel és figyelemmel ezt nagyon könnyen elkerülheted, és nem kell aggódnod afelől, hogy a csomagod biztonságosan megérkezik, amikor leadod a rendelésedet a Csomagnet weboldalán.
Következő cikkünkben összeszedtük, hogy melyek a leggyakoribb csomagolási hibák, és, hogy hogyan kerülheted el őket. Így aztán gond nélkül elintézheti neked a belföldi vagy külföldi csomagküldésedet valamelyik futárcég partnerünk!
Csomagfeladás előtt mindig keress megfelelő külső dobozt!
Itt a leghasznosabb tanács amit adhatunk az, hogy vastag falú – tehát legalább 3 rétegű - kartondobozba csomagold a küldeményedet. Ez különösen az 5 kg-ot meghaladó csomagok esetén fontos, de még ha pehelykönnyű is a küldeményed, hosszabb csomagszállítás esetén egyszerűen megbízhatóbbak a vastagabb kartondobozok. Tehát ha külföldre küldesz csomagot, akkor még 1-2 kg-os küldeménynél is érdemes vastag külső dobozt használnod: így óvhatod meg a legegyszerűbben a csomagod belső tartalmát.
Nem egyszer előfordult már, hogy valaki alábecsülte ennek a fontosságát, és vékonyfalú kartondobozt használt. Ezek viszont egyáltalán nem tartósak, és nem tudnak olyan stabil védelmet biztosítani, mint egy vastagabb doboz. Ne kövesd el ezt a hibát! Használt kartondobozt is használhatsz, de ilyenkor mindig ellenőrizd a doboz merevségét és azt is, hogy nincs-e rajta sérülés!
Még egy apróság: lehetőleg kerüld a műanyag dobozokat. Nagyobb súly esetén az állandó rakodás során akár össze is roppanhat, és akkor a csomagod tartalma se lesz biztonságban.
Csomagküldésnél a belső csomagolás is kulcsfontosságú!
Miután gondoskodtál a megfelelő külső csomagolásról, ezek után a belső csomagolásra is kell figyelned. Azaz megfelelő térkitöltő anyaggal biztosítanod kell a csomagod belső tartalmának a védelmét, hogy ne sérüljön meg a csomagszállítással járó mozgás miatt. Sajnos sokan itt követik el azt a hibát, hogy bár elég vastag kartont választottak, nem használtak megfelelő térkitöltő anyagot.
Az újságpapír például egyáltalán nem jó választás, mégis sokan használják. A papír viszont nem elég rugalmas ahhoz, hogy megvédje a csomagod belsejét, mivel a nyomás hatására egyszerűn csak lelapul. A kulcsfontosságú tényező itt a rugalmasság. A hungarocell pontosan ezért számít az egyik legjobb térkitöltő anyagnak, mert ruganyos, és ennek hála mindig meg tudja védeni a csomag belsejét.
Törékeny tárgyaknál még fontosabb, hogy erre figyelmet szánj! Ilyenkor akár külön be is csomagolhatod a törékeny tárgyat egy kisebb dobozba (ugyanúgy térkitöltő anyagokkal), amit utána belepakolsz a nagyobb külső dobozba. Arra is figyelj, hogy ne zsúfold túl a dobozt: hagyj pár centit a doboz falai és a tárgyak között, hogy „tompító tere” is legyen a csomagodnak!
Csomagküldésnél nem állhat ki semmi a dobozból!
Nem csak a te csomagod védelmére kell gondolnod, hanem másokéra is. Ha a küldeményednek bizonyos részeit nem láttad el csomagolással, akkor a kiálló részék más csomagokban is kárt okozhatnak. Te sem szeretnéd, ha más figyelmetlensége miatt esne kár a csomagodban, nem igaz?
Mindig bizonyosodj meg róla, hogy megfelelően zártad le a csomagodat, hogy még véletlen se lógjon ki belőle semmi a csomagszállítás során! Ehhez az is hozzátartozik, hogy elég tartós anyagot használsz a külső doboz leragasztására. A cellux például nem számít annak: nem elég erős ahhoz, hogy hosszú távon is biztosítsa a doboz védelmét, mivel könnyen el tud szakadni. Tehát mindig jő minőségű, erős ragasztószalagot használj a doboz lezárására!
Ha pedig már sikerült megfelelően becsomagolnod, akkor nincs más dolgod, mint begépelned a paramétereit a Csomagnet weboldalán, és máris feladhatod
belföldi vagy
külföldi csomagod a legnevesebb futárcégek segítségével!